Kawasaki Z125 (Nr 7155219)

Kawasaki Z125
Waga
Sztuk
Kawasaki Z125
Długość
194 cm
146 kg
1
Łączna waga:
146 kg
Dystans
628 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 maj 2021 do 4 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 3 maj 2021 do 6 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.