Kawasaki Z650 ABS (Nr 8035623)

Kawasaki Z650 ABS
Waga
Sztuk
Kawasaki Z650 ABS
Długość
207 cm
186 kg
1
Łączna waga:
186 kg
Dystans
8691 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater Manchester, Manchester

Od 1 paź 2021 do 1 lis 2021

Adres i termin dostawy

Pakistan, Pendżab, Lahaur

Od 1 paź 2021 do 1 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.