(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki z750 (Nr 4587325)

Kawasaki z750

Marka i model:

Kawasaki z750

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1977.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Huddersfield

Od 2 sie 2019 do 6 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Sędziszów

Od 26 sie 2019 do 28 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.