Kawasaki Z750 (Nr 7894450)

Kawasaki Z750
Waga
Sztuk
Kawasaki Z750
Długość
210 cm
226 kg
1
Łączna waga:
226 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 gru 2021 do 20 gru 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 22 gru 2021 do 24 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dość trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.