Kawasaki Z800 (Nr 6883670)

Kawasaki Z800
Waga
Sztuk
Kawasaki Z800
Długość
210 cm
229 kg
1
Łączna waga:
229 kg
Dystans
806 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Tessyn, Vico Morcote

5 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Wuppertal

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.