(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki Z800 (Nr 7674384)

Kawasaki Z800
Waga
Sztuk
Kawasaki Z800
Długość
210 cm
229 kg
1
Łączna waga:
229 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, New York City, Nowy Jork

Od 27 kwi 2021 do 5 maj 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Wielka Casablanca, Casablanca

Od 5 maj 2021 do 10 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.