(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-27 20:26

Kawasaki z900

(Nr 2639396)
Kawasaki z900

Marka i model:

Kawasaki z900

Waga w kg (łączna):

220.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1857.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Frankfurt nad Menem, 60311, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny