(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-28 18:23

kawasaki z900 (Nr 2641612)

Marka i model:

kawasaki z900

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Austria, Tyrol, Hintertux

17 maj 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Brzeg

19 maj 2018