(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki Z900 (Nr 5963560)

Marka i model:

Kawasaki Z900

Waga w kg (łączna):

210

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

22 cze 2020

Adres i termin dostawy

Japonia, Prefektura Kanagawa, Jokohama

24 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.