(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki Z900 (Nr 7553999)

Kawasaki Z900
Waga
Sztuk
Kawasaki Z900
Długość
207 cm
212 kg
1
Łączna waga:
212 kg
Dystans
2455 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Manacor

Od 5 kwi 2021 do 19 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Coruña

Od 19 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.