Kawasaki Z900 (Nr 7636262)

Kawasaki Z900
Waga
Sztuk
Kawasaki Z900
Długość
207 cm
212 kg
1
Łączna waga:
212 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Od 13 wrz 2021 do 19 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Australia, Australijskie Terytorium Stołeczne, Canberra

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.