(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki Z900 (Nr 7672239)

Kawasaki Z900
Waga
Sztuk
Kawasaki Z900
Długość
207 cm
212 kg
1
Łączna waga:
212 kg
Dystans
2119 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 31 maj 2021 do 13 cze 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, Stambuł

Od 31 maj 2021 do 13 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.