Kawasaki Z900 (Nr 7850351)

Kawasaki Z900
Waga
Sztuk
Kawasaki Z900
Długość
207 cm
212 kg
1
Łączna waga:
212 kg
Dystans
6389 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 2 sie 2021 do 26 lis 2021

Adres i termin dostawy

Arabia Saudyjska, Mekka, Dżedda

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.