Kawasaki Z900RS (Nr 8029657)

Kawasaki Z900RS
Waga
Sztuk
Kawasaki Z900RS
Długość
211 cm
215 kg
1
Łączna waga:
215 kg
Dystans
3200 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Requena

Od 10 sty 2022 do 14 sty 2022

Adres i termin dostawy

Grecja, Lakonia Regional Unit, Monemvasia

Od 19 sty 2022 do 23 sty 2022


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.