(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki zr 750 (Nr 7640485)

Kawasaki zr 750
Waga
Sztuk
Kawasaki zr 750
Długość
200 cm
200 kg
1
Łączna waga:
200 kg
Dystans
555 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Stargard

Od 12 kwi 2021 do 17 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Nowy Dwór Mazowiecki

Od 12 kwi 2021 do 20 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże tylko pozornie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.