(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-27 20:13

Kawasaki ZR7 (Nr 2756420)

Marka i model:

Kawasaki ZR7

Waga w kg (łączna):

220.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1219.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Falkenbergs kommun, 31121, Szwecja

Termin elastyczny