(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-25 08:59

Kawasaki ZRX 1200R (Nr 3009548)

Marka i model:

kawasaki zrx 1200r

Waga w kg (łączna):

246.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2301.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Moers

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Turcja, Marmara Bölgesi, Edirne

Termin elastyczny