Kawasaki ZX-6R Ninja (Nr 6504352)

Kawasaki ZX-6R Ninja
Waga Sztuk:
Kawasaki ZX-6R Ninja
Długość
203 cm
172 kg
1
Łączna waga: 172 kg
Dystans: 2571 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Yorkshire, Huddersfield

Od 10 mar 2021 do 19 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 24 mar 2021 do 31 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.