Kawasaki ZX-6R Ninja (Nr 7679839)

Kawasaki ZX-6R Ninja
Waga
Sztuk
Kawasaki ZX-6R Ninja
Długość
203 cm
172 kg
1
Łączna waga:
172 kg
Dystans
1742 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bedfordshire, Bedford

Od 18 wrz 2021 do 19 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Michałowice

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.