(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-07-09 13:18

Kawasaki ZX6r (Nr 1896803)

Marka i model:

Kawasaki ZX6R

Waga w kg (łączna):

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 544.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kończyce, 32-091, Polska

Od 11 lip 2017 do 17 lip 2017

Adres i termin dostawy

Gorzów Wielkopolski, 66-400, Polska

Od 11 lip 2017 do 18 lip 2017