(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki ZX6R (Nr 6100343)

Marka i model:

kawasaki zx6r

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 181.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Lublin

Od 13 maj 2020 do 15 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Końskie

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.