Kawasaki Zx6r (Nr 6136952)

Kawasaki Zx6r

Marka i model:

Kawasaki Zx6r

Waga w kg (łączna):

175

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2429.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

15 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

19 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.