(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-24 19:55

kawasaki zx9r (Nr 2317988)

Marka i model:

kawasaki zx9r honda cbr 600

Waga w kg (łączna):

400.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1225.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Horstmar, 48612, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pisz, 12-200, Polska

Termin elastyczny