(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-25 10:16

Kawasaki Zxr

(Nr 2319236)

Marka i model:

Kawasaki ZXR

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 578.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Żurawice, 55-040, Polska

Od 25 sty 2018 do 29 sty 2018

Adres i termin dostawy

Gdańsk, 02-968, Polska

Od 26 sty 2018 do 30 sty 2018