(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki zxr (Nr 5970593)

Marka i model:

Kawasaki zxr

Waga w kg (łączna):

175

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1267.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Limburgia, Venlo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Kętrzyn

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.