Kawasaki ZXR 400 (Nr 7901576)

Kawasaki ZXR 400
Waga
Sztuk
Kawasaki ZXR 400
Długość
200 cm
162 kg
1
Łączna waga:
162 kg
Dystans
3640 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Georgia, Atlanta

Od 15 paź 2021 do 25 paź 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Kalifornia Dolna Południowa, Cabo San Lucas

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.