Kawasaki ZZR 600 (Nr 8042918)

Kawasaki ZZR 600
Waga
Sztuk
Kawasaki ZZR 600
Długość
203 cm
195 kg
1
Łączna waga:
195 kg
Dystans
466 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Newport, Newport

Od 26 wrz 2021 do 3 paź 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 26 wrz 2021 do 17 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.