Kawiarnia rowerowa typu bike cafe (Nr 6120496)

Marka i model:

Kawiarenka rowerowa

Waga w kg (łączna):

280

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2791.00 km

Adres i termin nadania

Cypr, Dystrykt Larnaka, Larnaka

Od 28 cze 2020 do 29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.