Kayak 10 fts x 2 (Nr 7999075)

Kayak 10 fts x 2
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kayak 10 fts
300 x 79 x 60 cm
30 kg
2
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
60 kg
Dystans
2940 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, California, Pomona

Od 6 lis 2021 do 20 gru 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Hidalgo, Tulancingo De Bravo

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na dachu auta, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy zamontować specjalne mocowania. Żeby uniknąć przemieszczenia się kajaka w czasie jazdy, opłaca się wyłożyć elastyczny materiał na mocowaniach bagażnika np. podkładkę z gąbki. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu specjalistycznych, naciągniętych taśm z zabezpieczonymi zapięciami. W przypadku osobistego transportu kajaka, pojazd trzeba właściwie opatrzeć znakami. Regulamin drogowy nie zezwala na to, aby bagaż wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub zespołu pojazdów. Bagaż nie powinien także wychodzić od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przetransportowany ładunek znakujemy pomarańczową chorągiewką albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, gdy ładunek odstaje z tyłu do oznaczenia używa się czerwone i białe pasy. Innym sposobem do przewozu kajaka jest możliwość skorzystania z przyczepy.

Transport kajaka potrzebuje specjalnej ostrożności, z tego powodu opłaca się zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie transportowej, która zadba o bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dostarczenie bez uszkodzenia ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt transportu kajaka zależny jest od liczby transportowanych egzemplarzy, a także wpływ na to ma odcinek od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średnia cena transportu kajaka leży w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Przykładowo, za transport kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz wydano 260 złotych. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy zapłacono 220 zł.