(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kayak recreativo (Nr 7618007)

Kayak recreativo
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kayak recreativo
440 x 67 x 30 cm
30 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
30 kg
Dystans
343 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant / Alicante

Od 3 kwi 2021 do 11 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 4 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki często przewozi się na dachu samochodu, wystarczy wziąć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalistyczne mocowania. Żeby uniknąć przemieszczenia się kajaka podczas jazdy, można ułożyć miękki materiał na belkach bagażnika np. podkładkę z gąbki. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy zastosowaniu specjalistycznych, naprężonych pasów z osłoniętymi zapięciami. W trakcie samodzielnego transportu kajaka, pojazd trzeba odpowiednio oznakować. Regulamin drogowy nie pozwala na to, aby ładunek wystawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien także odstawać od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przetransportowany bagaż znakujemy pomarańczową chorągiewką albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. W przypadku, gdy bagaż wystaje z tyłu do oznakowania stosuje się białe i czerwone znaki. Inną metodą do przewozu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

Transport kajaka potrzebuje szczególnej ostrożności, z tego powodu warto zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: dobre mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dowiezienie bez uszczerbku ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt transportu kajaka uzależniony jest od liczby przewożonych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma odcinek od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średni koszt transportu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Np., za przewóz kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza kosztował 260 zł. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy kosztowało 220 zł.