(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-15 21:36

Keeway b40 Pixel (Nr 2706760)

Marka i model:

Keeway b40 Pixel

Waga w kg (łączna):

85.00

Budżet zlecenia [zł]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1112.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Chełmno, 86-200, Polska

16 maj 2018

Adres i termin dostawy

Schenkeldijk, Binnenmaas, 3295EB, Holandia

18 maj 2018