(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Keeway EVO 50 (Nr 5356206)

Marka i model:

Keeway EVO 50

Waga w kg (łączna):

99

Budżet zlecenia [zł]:

550.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1800.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 2 gru 2019 do 9 gru 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.