Keeway K-light (Nr 5252218)

Marka i model:

Keeway K-light

Waga w kg (łączna):

170.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2622.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Elche/elx

7 lut 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

17 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.