Keeway RK III 150 (Nr 7153929)

Keeway RK III 150
Waga
Sztuk
Keeway RK III 150
Długość
206 cm
128 kg
1
Łączna waga:
128 kg
Dystans
1977 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Jalisco, Guadalajara

Od 30 sty 2021 do 31 sty 2021

Adres i termin dostawy

Gwatemala, Gwatemala, Gwatemala

Od 6 lut 2021 do 7 lut 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.