Keeway RKS 125 (Nr 7204860)

Keeway RKS 125
Waga
Sztuk
Keeway RKS 125
Długość
209 cm
125 kg
1
Łączna waga:
125 kg
Dystans
3678 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

6 sie 2021

Adres i termin dostawy

Finlandia, Etelä-Suomi, Helsinki

15 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.