(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Keeway súper light 125 (Nr 6070678)

Keeway súper light 125

Marka i model:

Keeway

Waga w kg (łączna):

134

Liczba sztuk:

1

Dystans: 276.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Navaconcejo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.