Keeway Superlight 200 (Nr 8008990)

Keeway Superlight 200
Waga
Sztuk
Keeway Superlight 200
Długość
226 cm
134 kg
1
Łączna waga:
134 kg
Dystans
2212 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Nuevo León, Monterrey

Od 22 paź 2021 do 30 paź 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Tulum

Od 29 paź 2021 do 30 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.