Keeway tx 125 (Nr 6003985)

Keeway tx 125

Marka i model:

Keeway tx 125

Waga w kg (łączna):

142

Budżet zlecenia [€]:

60

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 413.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

10 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Gandia

13 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.