Keller crono classic (Nr 7950240)

Keller crono classic
Waga
Sztuk
Keller crono classic
Długość
110 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
703 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Argentyna, Buenos Aires, La Tablada

1 gru 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Córdoba, Córdoba

4 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.