kenwei (Nr 6683714)

kenwei
Waga Sztuk:
kenwei
Długość
220 cm
250 kg
1
Łączna waga: 250 kg
Dystans 1577 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Filipiny, Calabarzon, Bacoor

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Filipiny, Soccsksargen, Kidapawan City

Od 6 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.