Kia Carens (Nr 6449498)

Kia Carens
Waga Sztuk:
Kia Carens 4 Gen. (2013 - 2020) Minivan
Długość
452 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
160 cm
ok. 1483 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1483 kg
Dystans: 1342 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Huelva

Od 20 wrz 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Od 22 wrz 2020 do 27 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.