Kia Carens (Nr 7600913)

Kia Carens
Waga
Sztuk
Kia Carens 4 Gen. (2013 - 2020) Minivan
Długość
452 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1470 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1470 kg
Dystans
4052 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Benalmádena

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Møre Og Romsdal, Alesund

9 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.