Kia Carens (Nr 7600923)

Kia Carens
Waga
Sztuk
Kia Carens 4 Gen. (2013 - 2020) Minivan
Długość
452 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1470 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1470 kg
Dystans
4052 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Benalmádena

Od 5 kwi 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Møre Og Romsdal, Alesund

Od 7 cze 2021 do 12 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.