Kia Carnival (Nr 6484284)

Kia Carnival
Waga Sztuk:
Kia Carnival VQ (2006 - 2010) Minivan 5-Puertas
Długość
481 cm
Szerokość
198 cm
Wysokość
181 cm
ok. 2114 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2114 kg
Dystans: 3470 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Ukraina, Kyiv City, Kyiv

Od 10 wrz 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.