(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kia ceed (Nr 4797460)

Kia ceed

Marka i model:

Kia ceed

Waga w kg (łączna):

2300.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kalifornia, San Diego

16 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.