Kia Ceed (Nr 7583875)

Kia Ceed
Waga
Sztuk
Kia Ceed 2 Gen. (2012 - 2015) Pro_cee\d GT hatchback 3-Puertas
Długość
450 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1359 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1359 kg
Dystans
1003 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Nicea

Od 1 cze 2021 do 15 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.