(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-03-31 17:45

Kia Cerato

(Nr 2535176)

Marka i model:

Kia Cerato

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 767.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Hamm, 59065, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dzierżoniów, 58-200, Polska

Termin elastyczny