Kia Forte (Nr 7829543)

Kia Forte
Waga
Sztuk
Kia Forte 1 Gen. (2008 - 2012) KOUP Coupe
Długość
448 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1275 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1275 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Panama, Provincia De Panamá, Panama

Od 21 kwi 2022 do 30 kwi 2022

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Bogota, Bogota

Od 1 maj 2022 do 8 maj 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.