(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-02-26 08:43

Kia Magentis

(Nr 2415528)
Kia Magentis

Marka i model:

Kia Magentis

Waga w kg (łączna):

1000.00

Dystans: 757.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Hamburg, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Straszyn, 83-010, Polska

Termin elastyczny