(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

KiA magentis (Nr 5291802)

KiA magentis

Marka i model:

Kia magentis

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 319.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kolonia

Od 21 paź 2019 do 26 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

Od 21 paź 2019 do 26 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.